Sport

Nie żyje Małgorzata Gembicka. Miała 36 lat

Małgorzata Gembicka nie żyje. Niespodziewaną wiadomość o śmierci utalentowanej pływaczki przekazał Polski Związek Pływacki. Sportsmenka zmarła, mając zaledwie 36 lat. Gembicka przez długi czas była czołową zawodniczką i zdobywała medale. Po zakończeniu kariery sportowej pracowała jako pedagog oraz trener.

W poniedziałek 4 października na oficjalnej stronie Polskiego Związku Pływackiego pojawił się komunikat o śmierci Małgorzaty Gembickiej. Sportsmenka przeżyła jedynie 36 lat. Media nie poinformowały o przyczynach zgonu utalentowanej pływaczki, która zdobywała medale podczas mistrzostw Europy juniorów.

W 2000 roku Małgorzata Gembicka zdobyła dwa brązowe medale w Dunkierce. Pływaczka stanęła na podium, pływając delfinem na dystansie 100 oraz 200 metrów. Jej trenerką wówczas była Danuta Pasikowska. Sportsmenka była wychowanką klubu WKS Śląsk Wrocław.

Odeszła Małgorzata Gembicka – utalentowana pływaczka i pedagog

Przez lata treningów Małgorzata Gembicka wyspecjalizowała się w stylu motylkowym. Została finalistką mistrzostw Europy seniorów.

Udało jej się także zdobyć wiele mistrzostw krajowych oraz ustanowić nowe rekordy. Po zakończeniu kariery nadal była związana ze sportem.

Gembicka pracowała jako nauczycielka w SSP 72 oraz SP 76 we Wrocławiu. Była również trenerką klubu WKS Śląsk Wrocław, w którym sama stawiała pierwsze kroki.

Wreszcie sama założyła Szkołę Pływania MGS Active. Sportsmenka była też ratowniczką WOPR, instruktorką narciarstwa zjazdowego oraz nordic walking.

Źródło: goniec.pl