Sport

El. Euro 2020: Polska – Łotwa: przewidywane składy

Spotkanie Polska – Łotwa, które odbędzie się w niedzielę, 24 marca będzie drugim spotkaniem biało-czerwonych w eliminacjach do Euro 2020. Przedstawiamy przewidywane składy obu reprezentacji. Początek meczu o godzinie 20:45.

El. Euro 2020: Polska – Łotwa

W czwartek podopieczni Jerzego Brzęczka udanie rozpoczęli eliminacje do mistrzostw Europy 2020. Reprezentacja Polski wygrała 1:0 z Austrią po bramce strzelonej pod koniec spotkania przez Krzysztofa Piątka. Napastnik AC Milan na placu gry pojawił się w drugiej połowie zastępując Arkadiusza Milika.

W znacznie gorszych nastrojach do dzisiejszego spotkania Polska – Łotwa przystępują przyjezdni, którzy w czwartek przegrali 1:3 z Macedonią Północną. Jedyna bramka dla Łotwy padła w 87. minucie, gdy Velkoski skierował piłkę do własnej siatki.

Reprezentacja Polski w meczu z Łotwą wystąpi w innym składzie aniżeli przeciwko Austrii. W bramce biało-czerwonych pozostanie świetnie spisujący się Wojciech Szczęsny, lecz zmiany nastąpią w obronie. Jana Bednarka zastąpi prawdopodobnie Michał Pazdan. Na lewej stronie obrony ma zagrać Arkadiusz Reca w miejsce Bartosza Bereszyńskiego. W linii ataku obok Roberta Lewandowskiego zobaczymy natomiast Krzysztofa Piątka. Arkadiusz Milik boryka się bowiem z przeziębieniem.

Przypuszczalne składy na mecz Polska – Łotwa:

Polska: Szczęsny – Kędziora, Glik, Pazdan, Reca – Grosicki, Krychowiak, Klich, Zieliński – Lewandowski, Piątek

Łotwa: Šteinbors – Gabovs, Dubra, Ošs, Maksimienko – Rakels, Tarasovs, Isajevs, Karašausks – Šabala, Uldrikis

Źródło: onet.pl